masaż pleców,masażysta, masaż wrocław, masaż leczniczy, masaż relaksacyjny

Masaż na rwę kulszową


Czas zabiegu
Czas trwania -60 min.

Cena: 150 zł 
 

Terapia masażem w łagodzeniu objawów rwy kulszowej

Rwa kulszowa to schorzenie, które charakteryzuje się odczuwaniem bólu wzdłuż nerwu kulszowego, który rozciąga się od kręgosłupa aż do stóp. Często ból ten jest połączony z mrowieniem lub drętwieniem kończyn dolnych. Dolegliwości związane z rwą kulszową mogą znacznie wpłynąć na jakość życia i sprawić, że codzienne czynności stają się trudne do wykonania.


Masaż może być skuteczną formą łagodzenia bólu przy rwie kulszowej. Poprzez masaż, można rozluźnić spięte mięśnie i zmniejszyć napięcie w okolicy nerwu kulszowego, co może zmniejszyć ucisk na nerw i pomóc w złagodzeniu bólu. Masaż może również zwiększyć przepływ krwi i limfy, co może pomóc w redukcji stanów zapalnych i przyspieszeniu procesu regeneracji.

Masaż na rwę kulszową powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę, który będzie wiedział, jakie techniki stosować w przypadku rwy kulszowej i jak unikać dodatkowego ucisku na nerw. Często stosuje się techniki takie jak masaż mięśni grzbietu, nóg, pośladków i stóp, aby rozluźnić spięte mięśnie i poprawić przepływ krwi i limfy.

Masaż na rwę kulszową może przynieść wiele korzyści, takich jak:
• Zmniejszenie bólu i napięcia mięśniowego
• Zwiększenie zakresu ruchu w stawach
• Poprawa krążenia i dotlenienia tkanek
• Zwiększenie elastyczności mięśni i więzadeł
• Poprawa ogólnego samopoczucia i relaksu

Należy jednak pamiętać, że masaż nie jest leczeniem przyczyny rwy kulszowej, a jedynie łagodzi jej objawy. Dlatego zawsze należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia właściwego planu leczenia, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom pacjenta.


#masaż #rwakulszowa #nerwkulszowy #bólkulszowy #terapiamasażem #leczeniemasażem #relaksacja #zabiegmasażu #rehabilitacja #zdrowie #fit #wellness #poprawaKrążenia #masażysta

Jana Palacha 9 Wrocław Telefon: +48 795 447 524 Email: othm@o2.pl Strona Internetowa: othm.pl

Newsletter

Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać promocje i sezonowe nowości OTHM!