O masażach

Masaże

Co to jest MASAŻ i jak on działa?


Masaż nie tylko służy do leczenia, ale jest również dziedziną nauki i sztuki, która przetrwała przez wiele tysięcy lat. Powstał on dzięki instynktowi człowieka do przetrwania i obecnie znanym jest pod nazwą "masażu klasycznego", który składa się z wielu technik, takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, roztrząsanie, oklepywanie i wibracje. Pokolenia naszych przodków zbierały wiedzę na temat masażu od prostych do skomplikowanych technik, aby stworzyć teorię masażu. W końcu stał się on jedną z dziedzin naukowych stosowanych w leczeniu niektórych objawów lub chorób.

Poza opanowaniem technik masażu, masażysta jest zobowiązany wykonywać go sumiennie, z satysfakcją i miłością, co oznacza, że powinien wkładać w to swoje serce. Również rytm i siła nacisku w masażu zależy od rąk masażysty. Dobry masażysta powinien mieć ciepłe dłonie, co oznacza, że przekazuje podczas zabiegu dużo pozytywnej energii
Image

Fizjoterapia i medycyna naturalna


Masaż jest jednym z elementów fizjoterapii i techniką stosowaną w medycynie naturalnej. W trakcie zabiegu nie stosuje się żadnych leków, a jego działanie ma na celu poprawę samopoczucia i kondycji poprzez przywrócenie naturalnej równowagi i harmonii organizmu.

W trakcie masażu pobudzane są odpowiednie receptory, dzięki czemu impulsy docierają do ośrodkowego układu nerwowego, a następnie są przekazywane do mięśni i gruczołów (tzw. efektorów). W wyniku tego naczynia krwionośne rozszerzają się, co prowadzi do wzrostu przepływu krwi i limfy. W efekcie stan całego organizmu ulega poprawie.

Co leczy masaż

Schorzenia, które leczone są przy zastosowaniu masażu leczniczego :


Masaż terapeutyczny jest stosowany w celu leczenia różnych jednostek chorobowych, takich jak urazy, dysfunkcje narządów ruchu, przeciążenia mięśni, przykurcz i zanik mięśni, ból, itp. Ponadto, masaże wykorzystywane są także w celach profilaktycznych, w przypadku chorób układu oddechowego, a także do niwelowania i zapobiegania występowania niektórych chorób.

Schorzenia, które leczone są przy zastosowaniu masażu leczniczego :

• Kontuzje, urazy i wypadki,
• Bóle mięśni-(praca siedząca, praca stojąca)
• Po zabiegach chirurgicznych
• Po przebytych chorobach
• Przed porodem , w ciąży i po porodzie.
• Problemy z układem trawiennym
• Problemy z układem rodnym

Masaż leczniczy ma również zastosowanie jako środek profilaktyczny w przypadku chorób układu oddechowego, a także służy do łagodzenia i zapobiegania pewnym chorobom.

Masaż relaksacyjny

Poprawa dobrego samopoczucia


Masaż relaksacyjny koncentruje się na ukojeniu całego ciała oraz uspokojeniu emocjonalnym osoby poddawanej zabiegowi. Jego celem jest osiągnięcie pełnego stanu relaksu, a jednocześnie stanowi on skuteczną metodę profilaktyki, która pomaga w redukcji napięć mięśniowych, odprężeniu ciała, eliminowaniu bólu w okolicach pleców, szyi, karku i barków, a także poprawie krążenia i przepływu limfy.

Inne rodzaje masaży

Odpowiedni wybór do potrzeb


Masaż segmentalny
Drenaż limfatyczny
Masaż szwedzki
Masaż tensegracyjny
Masaż tkanek głębokich
Masaż gorącymi kamieniami
Masaż sportowy
Masaż siatsu
Masaż punktów spustowych
Masaż prenatalny
Refleksologia
Masaż tajski
Masaż głowy
Masaż stóp
Masaż punktowy
Masaż dla par

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj masażu będzie dla Ciebie najlepszy, skonsultuj się z nami. Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci wybrać terapię, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.
Image

CO DAJE MASAŻ, A O CZYM NIEKONIECZNIE WIEMY


Korzyści:

  • Redukuje stres, a to właśnie on jest odpowiedzialny za obniżanie odporności organizmu.
  • Przyczynia się do zwiększenia aktywności białych krwinek, a to właśnie one są odpowiedzialne za zwalczanie wirusów.
  • Powoduje wyrzut endorfin, dzięki czemu zwiększa poziom energii.
  • Uśmierza ból oraz zapobiega zmianom zwyrodnieniowym.
  • Masaż limfatyczny zwiększa odpływ chłonki i limfy - zmniejszają się obrzęki kończyn górnych, kończyn dolnych.

Jana Palacha 9 Wrocław Telefon: +48 795 447 524 Email: othm@o2.pl Strona Internetowa: othm.pl

Newsletter

Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać promocje i sezonowe nowości OTHM!